Skip to content Skip to footer

Centrum usług laserowych

W firmie ZUK Stąporków specjalizujemy się w nowoczesnych technologiach obróbki materiałów. Ważną pozycję wśród naszych usług zajmuje cięcie laserowe. W parku maszyn korzystamy z dwóch modeli urządzeń, które umożliwiają nam wykonywanie dużych projektów, jak i misternych detali na różnych rodzajach podłoża.

Wszechstronne wypalarki do szerokiego zastosowania

Pierwszą maszyną, jaka znajduje się w naszym wyposażeniu, jest wypalarka laserowa CNC fiber BYSTRONIC. Sprzęt umożliwia obróbkę arkuszy, których maksymalne wymiary wynoszą 1500 x 3000 m, a ich grubość – 25 mm (35 mm w przypadku blachy nierdzewnej). Prędkość cięcia to z kolei maksymalnie 60 m/min. Drugą z maszyn jest wypalarka laserowa TRUMPF TruLaser3060. Tutaj parametry wielkości arkusza są jeszcze większe — sprzęt poradzi sobie z blachą o wymiarach 2000 x 6000 mm, której maksymalna grubość może wynosić do 20 mm. Ten model maszyny pracuje z prędkością do 6 m/min.

 

laser

Profesjonalna obróbka arkuszy

Jesteśmy w stanie wykonać cięcie laserowe w materiałach różnego rodzaju. Należą do nich nie tylko wspomniane już blachy konstrukcyjne i stal nierdzewna – zajmujemy się także obróbką arkuszy miedzi (o grubości do 12 mm), mosiądzu (do 15 mm) oraz aluminium (do 30 mm). Wypalarki laserowe umożliwiają nam wykonanie dużych cięć, różnorodnych kształtów, a także niedużych detali lub wzorów. Wszystko z zachowaniem wysokiej precyzji przeprowadzanych prac.

Technologia laserowa w realizacji zamówień standardowych i nietypowych

Cięcie laserem jest usługą, którą dostosowujemy do potrzeb i wymagań naszych klientów. Możemy więc zrealizować różnorodne projekty, z jakimi zgłaszają się do nas zainteresowani. Profesjonalne i wydajne maszyny w połączeniu z dziesięcioma latami doświadczenia w obróbce materiałów sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonać wiele rodzajów zleceń — głównie w celach przemysłowych, ale nie tylko. Zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem w celu poznania dalszych szczegółów usługi, a także uzyskania wstępnych informacji na temat kosztów jej wykonania.