Skip to content Skip to footer

Usługi obróbki metali w ZUK

Wybranie firmy, która w profesjonalny i zgodny z najwyższymi standardami sposób zrealizuje usługi związane z obróbką metali – cieplnej, plastycznej bądź skrawaniem – zawsze powinno być poprzedzone researchem. Warto sprawdzić opinie na temat przedsiębiorstwa, poznać kwalifikacje kadry pracowniczej, a także dowiedzieć się, czy na zapleczu technicznym znajdują się maszyny, które sprostają naszym potrzebom. Nawet bardzo wysokie wymagania spełnia przedsiębiorstwo ZUK Stąporków S.A. Zapraszamy do bliższego poznania usług z zakresu obróbki metali skrawaniem, cieplnej oraz plastycznej, jakie możemy zaoferować naszym klientom.

Obróbka metali skrawaniem

Mówiąc prostym językiem, polega ona na usuwaniu nadmiarowych części materiału, w zawiązku z czym nadajemy obiektom nowe kształty. Do obróbki metali skrawaniem wykorzystujemy liczne urządzenia, które zapewniają nieco inny efekt – maszyny można więc dobierać pod kątem oczekiwań klientów. Zaplecze techniczne w naszym przedsiębiorstwie wyposażone jest między innymi w tokarki pociągowe, karuzelowe i numeryczne CNC. Do naszej dyspozycji mamy również automaty tokarskie, szlifierki, frezarki, wiertarki promieniowe, a także centra obróbcze.

Możliwości urządzeń do obróbki skrawaniem z parku maszynowego ZUK Stąporków

Toczenie służy przede wszystkim do obróbki skrawaniem przedmiotów w kształcie brył. Maksymalna średnica w pociągowych odmianach urządzeń wynosi 650 mm, a maksymalna długość to 6000 mm. Tokarki karuzelowe mają pionową konstrukcję i dobrze sprawdzają się przy obrabianiu obiektów metalowych o dużych gabarytach. Te maszyny z naszego zakładu umożliwiają nam pracę nad przedmiotami o maksymalnej średnicy 1000 mm; średnica stołu to z kolei 1125 mm. Zautomatyzowane tokarki numeryczne wykorzystujemy zaś do obróbki detali o maksymalnej średnicy 600 mm oraz do toczenia o długości wynoszącej 1500 mm.

Frezarek również używa się między innymi do wykonywania detali. Na naszym zapleczu znajdują się modele w wersji pionowej oraz poziomej. W obu przypadkach powierzchnia robocza stołu wynosi do 2000 mm. Obróbka skrawaniem metali może być wykonana także przy pomocy automatu tokarskiego. W jego przypadku średnica toczenia to 50 mm, a długość – 1000 mm. Szlifierki wykorzystujemy z kolei do wyrównania powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych. W parku maszynowym mamy modele przeznaczone do wałków, otworów i płaszczyzn o różnych parametrach. Możliwości naszego zakładu zwiększają także wiertarki promieniowe. Dostępne maszyny świetnie radzą sobie z wykonywaniem otworów w wielkogabarytowych obiektach z metalu. Pracę nad nimi umożliwia wysięg o długości aż 1600 mm oraz wiertło o średnicy 63 mm. Nasze centrum obróbcze to z kolei stół wytrzymujący obciążenie do 2 t oraz powierzchnia o wymiarach x=3900 mm, y= 1950 mm, z=1250 m.

Obróbka plastyczna

Na jej skutek dochodzi do zmiany właściwości plastycznych metalu, osiąganej za pomocą wybranych narzędzi. W naszym parku maszyn są to przede wszystkim różne rodzaje pras. Modele krawędziowe umożliwiają pracę na metalach z naciskiem 80 t i 225 t oraz maksymalnej długości gięcia wynoszącej odpowiednio 2500 mm i 4050 mm. Plastyczna obróbka metali polega na wywieraniu nacisku na przedmiot i powodowania jego odkształceń. Taką funkcję mają między innymi walce do blach, służące do zaokrąglania prostych arkuszy materiału. Maszyny z naszego parku pracują na obiektach o grubości do 18 mm i długości do 3000 mm. W ZUK Stąporków wykonujemy również obróbkę plastyczną na zimno, korzystamy z giętarek do drutów, pras hydraulicznych i mechanicznych.

Obróbka cieplna

Pod tą nazwą skrywają się różnego rodzaju procesy, w trakcie których pod wpływem oddziaływania ciepła obiektom nadawane są nowe właściwości. W naszym przedsiębiorstwie do dyspozycji mamy urządzenia do hartowania indukcyjnego, a także specjalistyczne piece do hartowania. Obróbka metali cieplna, plastyczna oraz różne metody skrawania to czynności, które w ZUK Stąporków z ogromną skutecznością wykonujemy już od wielu lat. Zachęcamy do wybrania usług świadczonych przez wykwalifikowany zespół fachowców.