Skip to content Skip to footer

Rozwiązania dla rolnictwa

Firma ZUK Stąporków dostarcza liczne rozwiązania dla wielu branż — w tym dla rolnictwa. Konstrukcjami stalowymi, jakie wykorzystuje się w średnich i dużych gospodarstwach, są silosy. Służą głównie do magazynowania różnych materiałów sypkich – przede wszystkim ziarna, ale też kiszonki, niektórych zbiorów rolnych, paszy dla zwierząt, a nawet biomasy. Zdarzają się również przypadki, w których wykorzystuje się je także do składowania suchego cementu, jednak z tego rozwiązania częściej korzysta się w przemyśle.

Magazynowanie zboża i innych materiałów w gospodarstwach

Silosy mogą być dostosowywane do potrzeb klientów pod kątem ładowności, wysokości oraz średnicy. Konstrukcje stalowe dla rolnictwa zwykle wykonujemy na podstawie dokumentacji technicznej przekazanej nam przez klienta; w przypadku jej braku opieramy się na własnych projektach. To właśnie te cylindryczne obiekty zapewniają jedne z najlepszych warunków do przechowywania zboża. Wynika to z faktu, że znajdujące się w środku ziarna nie są narażone na działanie wiatru i opadów atmosferycznych. Konstrukcje stalowe dobrze chronią je także przed ptakami i gryzoniami. W razie potrzeby silos można w prosty sposób opróżnić.

Ziarno i inne materiały mogą być przechowywane w silosach również dzięki temu, że podczas wytwarzania tych cylindrycznych konstrukcji opieramy się na międzynarodowych standardach. Korzystamy także z nowoczesnego parku maszyn, wyposażonego w systemy z europejskimi certyfikatami jakości. W ten sposób zapewniamy nie tylko ponadprzeciętną wytrzymałość stalowego obiektu, ale i odpowiednie środowisko do składowania ziaren.

Przenośniki dla rolnictwa

Innymi konstrukcjami stalowymi, które mogą mieć zastosowanie w rolnictwie, są przenośniki zgrzebłowe, taśmowe oraz ślimakowe. W zasadzie bez ograniczeń można dostosowywać je do swoich potrzeb. Przykładowo, wybrany rodzaj przenośnika może zostać połączony z silosem w celu przyspieszenia procesu opróżniania tego drugiego z ziarna. Zachęcamy do kontaktu z firmą ZUK Stąporków — z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie dla rolnictwa.